לימודי סינית

השפה הסינית הינה השפה העתיקה ביותר בעולם, אשר נשתמרה עד היום. היא איננה שפה אלפביתית, אלא נכתבת בסימניות שמקורן לפני כ- 3,500 שנה. הסימניות הסיניות לא מייצגות אות צלילית, אלא כל סימנית נושאת רעיון מורכב כמו כתב החרטומים המצרי, ההופכים אותה לייחודית ועשירה ברבדים רבים של משמעות. חיבורים שונים של סדר הסימניות יוצרים משמעות חדשה ושונה מקודמה. בקריאה של סימנית בודדה מהבהבים צליל, טון ומשמעות כאחד. כל אלה יחדיו יוצרים חוויה צלילית מוזיקאלית כאשר הצלילים והטונים מעמיקים ומתנשאים ויוצרים חוויה ייחודית של עולם פיקטוגרפי שלם ומורכב של המשגה רעיונית.

לתודעה הישראלית מגיחה מעמדה המרכזית של סין בעולם וחשיבותה הרבה של לימודי סינית. אל עבר האופק ניתן לראות התרחבות הקשרים המסחריים, המדיניים, הכלכליים והתרבותיים עם סין ובמקביל ניתן לצפות ביותר ויותר ישראלים אשר נוטים ללמוד את השפה הסינית. בעולם טכנולוגי, לימוד השפה הסינית מנדרינית, השפה הרשמית בסין, מהווה נדבך חשוב ליצירתם של קשרים משמעותיים וארוכי טווח בין ישראליים וסיניים. המשמעות של ידיעת השפה הסינית הינה פתיחת דלתות בעסקים וכריית מטווה מרופד לדור ההמשך. כיום כבר לא מספיק לדעת אנגלית בלבד, הסינים יעדיפו לעשות עסקים עם מי שדובר את השפה שלהם ובהתפתחות המטאורית של סין, מומלץ שלא לפספס הזדמנויות כאלו.

לימוד השפה הסינית יגלה לכם שפה מרתקת , אך היא אינה קלה כלל וכלל ומצריכה תרגול רב. אבל ההנאה, הגילוי והעניין הרב בלימודי השפה הסינית יפתח צוהר לעולם ייחודי שמעטים הזרים אשר מכירים אותו. לימוד השפה הסינית לא דומה ללימוד של שפה אחרת, לימוד השפה הסינית ייקח אתכם למסע מרתק ושובה לב של שפה אשר משמרת היסטוריה, מסורת וצורת מחשבה עתיקה וייחודית.

סינית היא שפה ייחודית מכיוון שבכדי לדברה יש להשתמש בו זמנית בשתי אונות המוח. האונה השמאלית, מרכז כישורי השפה, והאונה הימנית, מרכז כישורי המתמטיקה והמוזיקה. התלמיד הישראלי שילמד סינית יגלה שבכדי ללמוד לדבר סינית עליו קודם כל לשיר. השפה הסינית הינה טונאלית, מוזיקאלית. בסינית אותה הברה בדיוק בטון אחר תייצג מילה שונה לגמרי.

התגובות סגורות